Jak se stát letovým inženýrem letectva

Av | september 15, 2021

Dívám se na vstup do letectva jako palubní inženýr. Je něco, co byste mi doporučil? Nebo něco obecně o práci, kterou potřebuji vědět? Chtěl jsem jen získat názor někoho, kdo si tím prošel.

Ze znění vaší otázky předpokládám, že ještě nejste u letectva. Pokud ano, nemůžete okamžitě vstoupit do oboru letové inženýrské kariéry. Air Force Manual 36-2108 (zařazený v kategorii) stanoví požadavky na vstup do jakéhokoli AFSC (Air Force Profession Code … job) nabízeného letectvem. Strana 111, položka 3.5.2.2. uvádí, že k tomu, abyste byli způsobilí pro letovou inženýrskou kariéru (1A1x0), musíte mít předběžnou kvalifikaci 5 nebo 7 úrovní dovedností v letovém nabíjení (Boom Operator – 1A0x0) v jednom z velitelů nákladu letadla. (1A2x0), Airborne Mission Systems (1A5x0), Manned Aerospace Maintenance (2Axxx), or Missile and Space Systems Maintenance (2M0x0) kariéra Fields, or have an FAA Flight Engineer Certificate, FAA Pilot License or valid FAA drak & Power plant license or Licence technika údržby letadel:

Mluvilo se o otevření kariérního pole letového inženýra pro „prváky“, ale zatím nebyla provedena žádná akce, o čemž jsem si vědom. Pokud se chcete stát letovým inženýrem, doporučil bych se podívat buď na oblasti kariéry Loadmaster (1A2x0) nebo Boom Operator (1A0x0) a poté co nejdříve procvičit. Oba jsou stále posádkou a létají letadlem. Začínal jsem jako řidič kamionu a poté jsem se vyučil inženýrem.

Musíte si uvědomit, že úkolem palubního inženýra je nabíjet letadla, přepravovat náklad atd. Je to práce, která se zaměřuje na TDY. Přestože od 11. září hostím více TDY, այժմ pobyt v hotelu je nyní místo hnědého pouštního stanu potěšením. Opět musíte zvážit výhody tvrdé práce versus odloučení rodiny.

Odměny jsou však mnohem hmatatelnější. Na konci dne můžete vidět konečný výsledek své práce, přesunuli jste misi z bodu A do bodu B. Od té doby, co jsem se stal outsiderem, jsem získal čtyři letecké medaile, dvě medaile Air Achievement և Byl jsem oceněn cenou AF Eleven Points Award, dvakrát za Courage (střelba). Moje žena nebyla nadšená, že to zjistila. Obě události se odehrály v Afghánistánu. Letěl jsem 3 různými letadly a zaregistroval více než 8 100 letových hodin.

Myslím si, že výběr dobré kariéry je velmi důležitý. Dnešní požadavky na Invariány jsou velmi vysoké. U každého zaměstnání v letectvu můžete vyhledávat popisy úkolů podle pravidel, která jsem citoval dříve. Vím, že to není odpověď, kterou chcete, ale nyní máte více informací, které můžete vzít svému náborovému pracovníkovi. Toto je očividně rozhodnutí o kariéře, které je velmi důležité: bude formovat budoucnost vašeho života. Ujistěte se, že se rozhodujete chytře a dobře.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *